BLOG

Dlaczego warto wybrać klocki Korbo?

Zanim odpowiemy na pytanie postawione w tytule, zadajmy sobie jeszcze jedno – bardziej ogólne: dlaczego w ogóle warto wybierać klocki i przekonywać nasze dzieci do zabawy nimi. Odpowiedź jest prosta. To jedne z niewielu zabawek, które godne są miana edukacyjnych – i nie ma to nic wspólnego z chwytliwymi marketingowymi hasłami, przy pomocy których usiłuje się sprzedawać teraz niemal wszystkie zabawki; zwłaszcza te, które walorów edukacyjnych po prostu nie mają.

Klocki znacząco wpływają na rozwój dziecka we wszystkich jego sferach: fizycznej, intelektualnej, psychicznej (w tym: emocjonalnej) i społecznej. Kto w dzieciństwie bawił się klockami, kto fascynował się tworzeniem ciekawych konstrukcji – budynków, miast, torowisk, kto godzinami mógł budować z drewnianych sześcianów, składać misterne kompozycje z Lego czy precyzyjnie dobierać klocki magnetyczne, żeby uzyskać wymarzony efekt, ten na pewno bez trudu przekona swoje dziecko do zabawy klockami. I obok wszystkich wymienionych – oraz wielu innych, bo rodzajów klocków jest naprawdę dużo – podsunie im klocki Korbo. Dlaczego warto wybrać Korbo?

Nauka przez zabawę

Klocki Korbo powstały między innymi po to, żeby idea nauki przez zabawę kolejny raz znalazła potwierdzenie w praktyce. Tym razem w słowie nauka ukrywa się ni mniej, ni więcej tylko… fizyka. Tak, wiem – niejeden tata aż zaciera ręce z uciechy, kiedy zabiera się za tłumaczenie dziecku skomplikowanych prawideł rządzących światem. Zaciera i prędko ma dość. Bo nie tędy droga.

Lepiej kupić Klocki Korbo i wykorzystać ich naukowy potencjał. Pomyśl, zbuduj i zakręć – zachęca hasło reklamujące tę niewiarygodnie prostą ale i wciągającą zabawkę edukacyjną. Prostą, bo to tylko klocki: koła zębate, tulejki, korbki, łączniki, platformy. Wciągającą, bo nie można je łączyć nie tylko zgodnie z instrukcją, ale też na wiele innych sposobów. Jak na razie wszystko wygląda banalnie, tak jak w przypadku innych klocków…

W czym więc tkwi tajemnica klocków konstrukcyjnych Korbo? A no w tym, że każdą zbudowaną z nich konstrukcję można wprawić w ruch, przyglądając się jak dzięki precyzyjnie zaplanowanemu układowi kół zębatych i łączników wszystko się kręci! Słowem; dziecko uczy się jak za pomocą kół zębatych przenosi się napęd i jak działa przekładnia mechaniczna.

Zabawki konstrukcyjne Korbo

Kreatywność? Poproszę!

Jak wspominaliśmy, klocki, zwłaszcza klocki konstrukcyjne, bezpośrednio przyczyniają się do rozwoju dziecka. Jak to możliwe?

budowanie z klocków, drobnych elementów wymagających precyzyjnej manipulacji palcami, przyczynia się zarówno do rozwoju motoryki małej jak i koordynacji oko-ręka

wspaniała zabawa w tworzenie kolejnych konstrukcji płaskich i przestrzennych jest równie absorbująca dla zamkniętego w sobie introwertyka, jak i dla dziecka, które doskonale czuje się w grupie – także jako lider; samotne budowanie z klocków pozwala skupić się na dłużej na własnych pomysłach, budowanie w towarzystwie koleżanek i kolegów pomaga ustalić „strefy wpływów” – podzielić się zadaniami i kompetencjami

wszystkie klocki uruchamiają pokłady wyobraźni, wzmagają kreatywność, ale klocki Korbo robią to w sposób szczególny: wszystkie zestawy Korbo są ze sobą kompatybilne, dziecko nie musi więc budować wyłącznie według instrukcji – może puścić wodze fantazji i mieszać wszystkie dostępne zestawy

Budowaniu z klocków Korbo mogą przyświecać słowa Alberta Einsteina: logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B, wyobraźnia zaprowadzi cię tam, dokąd chcesz. Z jednej strony Korbo to klocki edukacyjne, które wymagają od budującego logicznego myślenia i działania zgodnie z regułami czyli zgodnie z instrukcją.

Jeśli więc dziecko dobrze czuje się układając konstrukcję zgodnie z wytycznymi – to wspaniale. A kiedy poczuje, że instrukcja to za mało, kiedy chwyci wiatr w żagle i, kierowane wyobraźnią, ma ochotę pójść w całkiem inną stronę – to jeszcze lepiej. Klocki Korbo to równocześnie wspaniała zabawa, efektywna edukacja oraz możliwość uruchomienia pokładów kreatywności, które drzemią naprawdę w każdym dziecku.