BLOG

Klocki dla dzieci: rodzaje i przeznaczenie

Klocki to niezwykle wdzięczna i uniwersalna zabawka dla dzieci. Co więcej, dzięki klockom najmłodsi mogą nie tylko doskonale się bawić! Niemal wszystkie rodzaje klocków mają także ogromne walory edukacyjne. Dzięki zabawie nimi maluchy już od najmłodszych lat rozwijają swoje zdolności motoryczne, wyobraźnię przestrzenną, uczą się rozwiązywania problemów, rozróżniania kolorów i kształtów, a także kreatywnego myślenia.

W sklepach można znaleźć bardzo ciekawe propozycje klocków – w tym również zestawy, które przypadną do gustu nastolatkom, a nawet dorosłym! – więc bez problemu wybierzemy te odpowiednie dla naszych pociech. Poniżej krótko opisaliśmy najpopularniejsze rodzaje klocków dla dzieci.

Klocki drewniane – doskonały wybór dla dzieci już od drugiego roku życia!

Zapewne każdy z nas pamięta ze swojego dzieciństwa zestawy drewnianych klocków. Ta prosta zabawka potrafiła dostarczyć nam rozrywki na długie godziny! Doskonała wiadomość jest taka, że wraz z modą na ekologię, także klocki drewniane powróciły do łaski. Obecnie w sklepach możemy znaleźć ulubione drewniane klocki w różnych kolorach i kształtach. Przy pomocy zestawu tego rodzaju dzieci mogą nauczyć się rozpoznawać bryły i figury geometryczne, no i oczywiście doskonale bawić!

Klocki drewniane magnetyczne

Kupując klocki drewniane, warto zwrócić uwagę na klocki drewniane magnetyczne. Maluchy będą zachwycone kolorowymi blokami, które w magiczny sposób łączą się ze sobą! Przy okazji działanie klocków będzie doskonałym pretekstem do opowiedzenia dzieciakom o podstawach fizyki i zjawisku magnetyzmu. Klocki drewniane magnetyczne mogą być z powodzeniem używane już przez maluchy od drugiego roku życia.

Klocki jeżyki

To kolejna propozycja dla najmłodszych pasjonatów zabaw klockami. Klocki jeżyki, jak sama nazwa wskazuje, mają formę figur przestrzennych „najeżonych” małymi wypustkami. Dzięki temu dzieciaki mogą dowolnie je ze sobą łączyć, tworząc naprawdę ciekawe kształty. Klocki jeżyki są do tego stosunkowo duże, więc bez problemu mogą bawić się nimi już trzylatki. Tego rodzaju klocki są bardzo atrakcyjne także ze względu na swoje ciekawe kształty i kolory.

Klocki „rzepy”

Coś naprawdę nietypowego. Klocki rzepy mają formę małych pomponików, które łączą się ze sobą właśnie na zasadzie rzepów. Są niezwykle urocze i miłe w dotyku. Można znaleźć je w różnego rodzaju zestawach i zbudować na przykład ulubione zwierzątko. Maluchy je pokochają! Klocki rzepy są odpowiednie dla dzieci od czwartego roku życia.

Klocki „wafelki”

To kolorowe klocki wykonane z gumowanego materiału, które mają formę wafelków lub kratki. Ich montaż jest bardzo łatwy. Dziecko spina je ze sobą na zasadzie ściskania razem poszczególnych elementów. Klocki są lekkie i łatwe w użyciu, a przy tym miękkie co sprawia, że mogą bawić się nimi już dzieci od drugiego roku życia.

Klocki clicks

To bardzo ciekawa propozycja doskonała dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, powyżej czwartego roku życia. Klocki clicks łączą się ze sobą na wiele różnych sposobów, co sprawia, że przy ich pomocy maluchy mogą budować figury 2D oraz 3D. Producent ma w swojej ofercie dodatkowe akcesoria, takie jak oczy, szyby itp., co sprawia, że dzieła tworzone z klocków clicks mogą przybierać całkiem realne kształty. Dzieciaki je kochają!

Klocki gwiazdki

Podobnie jak w przypadku klocków clicks, tak również z tych klocuszków dzieciaki mogą budować najbardziej fantastyczne, przestrzenne figury. Ten model wyróżnia przede wszystkim niecodzienny kształt. Klocki przypominają nieco gwiazdki zakończone kuleczkami, co sprawia, że tworzone z nich konstrukcje prezentują się naprawdę fenomenalnie. Spokojnie można wręczyć je maluchom, które ukończyły trzeci rok życia.

Klocki konstrukcyjne

To bardzo ciekawa grupa klocków. Ze względu na określone kształty i sposób łączenia, klocki konstrukcyjne pozwalają na wierne odtworzenie otaczającego nas świata, a nawet budowanie prostych mechanizmów! Klocki konstrukcyjne są najlepszym dowodem na to, że nauka poprzez zabawę jest jak najbardziej możliwa.

W ofercie producentów możemy znaleźć klocki konstrukcyjne wykonane z drewna, metalu i plastiku. Ich cechą szczególną jest to, że łączą się ze sobą w pewien określony sposób. Zabawa klockami konstrukcyjnymi wymaga już pewnych zdolności motorycznych i cierpliwości, co sprawia, że jest to zabawka polecana starszym dzieciom.

Klocki konstrukcyjne Korbo

Na szczególną uwagę wśród klocków konstrukcyjnych zasługują klocki edukacyjne Korbo. Przede wszystkim dlatego, że klocki Korbo to wyrób polski, wytwarzany z najwyższej jakości, atestowanych materiałów, co sprawia, że jest całkowicie bezpieczny dla maluchów. Ale wysoka jakość to nie jedyna zaleta klocków Korbo.

Te klocki konstrukcyjne mają unikalną formę, dzięki której można łączyć je ze sobą na naprawdę mnóstwo różnych sposobów i tworzyć przy tym działające konstrukcje. Klocki Korbo są idealnym wyborem zarówno do użytku prywatnego, jak i dla szkół i przedszkoli.

Jak wygląda zestaw klocków Korbo?

Każdy zestaw klocków Korbo jest starannie dobrany i przemyślany. Przy pomocy zróżnicowanych elementów maluchy mogą budować konstrukcje, które nie tylko ciekawie wyglądają, lecz również są w pełni funkcjonalne! Dzięki kołom zębatym, korbkom i kółkom, które wchodzą w skład naszych zestawów, maluch może dowiedzieć się, jak działają wycieraczki samochodu czy przerzutki roweru.

Zestawy klocków są przeznaczone już dla dzieci od czwartego roku życia, więc maluchy od najmłodszych lat mogą w sposób interesujący dla nich zgłębiać podstawowe prawa fizyki i matematyki. Klocki Korbo pomagają w jasny i przystępny sposób zapoznać uczniów przedszkoli i szkół podstawowych z naukami przyrodniczymi i pokazać im, jak doskonałą zabawą są samodzielne eksperymenty.

Klocki to fantastyczna, stosunkowo niedroga oraz bardzo uniwersalna zabawka, którą powinno mieć w swojej kolekcji każde dziecko. Dzięki naszemu zestawieniu bez problemu wybierzesz rodzaj klocków najlepiej dopasowany do wieku i możliwości Twojej pociechy!