BLOG

Klocki konstrukcyjne – poznaj ich fenomen!

Dzieci najchętniej i najskuteczniej uczą się w trakcie zabawy – wiemy o tym wszyscy. Jednak to jakie zabawki najlepiej wesprą ich rozwój, nie jest już wcale takie oczywiste. Podpowiadamy – jedną z nich, bez wątpienia niezwykle wartą uwagi, są klocki konstrukcyjne. Wybierz je koniecznie, jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku zajmująca rozrywkę, która równocześnie wpłynie pozytywnie na jego rozwój. Ta niezwykle atrakcyjna zabawka, na długie godziny pochłonie każdego malucha, wyzwalając w nim nieodkryte wcześniej pokłady kreatywności! Wbrew powszechnym opiniom, klocki konstrukcyjne to nie zabawka przeznaczona wyłącznie dla chłopców! Równie dobrze radzą sobie z nimi wszystkie młode konstruktorki.

Jakie zalety posiadają klocki konstrukcyjne?

Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że to najbardziej wszechstronnie rozwijająca zabawka. Jak żadna inna uczy myślenia przyczynowo – skutkowego oraz ćwiczy przestrzenną wyobraźnię dziecka. Klocki konstrukcyjne to doskonała lekcja logicznego myślenia, która pobudzi do intensywnej pracy wszystkie młode umysły.

Zabawa klockami konstrukcyjnymi to także znakomity sposób na stymulowanie wzroku, dotyku, a także koordynacji wzrokowo – ruchowej. Skupienie, precyzyjne działanie oraz skoordynowane ruchy, to podstawa sukcesu!

Oczywiście to nie wszystko! Fenomen klocków konstrukcyjnych tkwi w ogromie możliwości, jakie roztaczają przed dzieckiem. Właściwie jedyne co może je ograniczyć, to wyobraźnia. Wiadomo jednak, że w przypadku maluchów brak pomysłów to raczej rzadkość. Każda konstrukcja jest wyjątkowa i w pewien sposób nieoczywista. To od dziecka zależy, czym aktualnie będzie – koparką a może słoniem? Klocki konstrukcyjne, to również szansa na „ożywienie” powstałych budowli. Aby się to jednak zadziało, dziecko musi wykazać się niezwykłą cierpliwością, precyzją oraz myśleniem analitycznym. To najprzyjemniejsza metoda nauki, jaką można sobie wyobrazić!

Dzieci nie lubią monotonii. Uwielbiają za to wyzwania – stawiajmy je przed nimi każdego dnia i pokazujmy jak sobie z nimi radzić. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości.