BLOG

Klocki w kształcie kół zębatych – poznaj ich zalety!

Klocki, to bez wątpienia jedna z tych zabawek, które łączą pokolenia. Dzieci je uwielbiają, a dorośli wspominają z sentymentem. Mimo upływu lat, klocki nie tracą na atrakcyjności. Wręcz przeciwnie – ich różnorodność daje szansę na to, aby dla każdego znaleźć coś idealnie dopasowanego, zgodnego z wiekiem, zainteresowaniami oraz umiejętnościami.

Już u bardzo małych dzieci dostrzec można zamiłowanie do zabaw klockami. Początkowo jest to łączenie zaledwie kilku elementów, które jednak z czasem przekształcają się w niebywale skomplikowane systemy. Warto podsunąć dziecku klocki, które dadzą mu nieograniczone możliwości tworzenia!

Klocki Korbo, od innych odróżnia przede wszystkim to, że zamiast kolorowych brył, mały majsterkowicz otrzymuje elementy pozwalające na tworzenie niezwykłych budowli, pojazdów, maszyn. To jednak nie wszystko! Podstawowym elementem klocków Korbo są koła zębate, dzięki którym każdą konstrukcję wprawić możemy w ruch!

Czas na dobre pożegnać się z nudą i zniechęceniem!

Dziecięca kreatywność wymaga nieustannej zachęty do twórczego myślenia i działania. Korbo Basic 120 to zestaw, który zawiera aż 45 kół zębatych! Taka ilość elementów pozwoli dziecku na stworzenie niemal wszystkiego, co tylko podpowie mu wyobraźnia. Może będzie to kamera, która po chwili zamieni się w ciężarówkę? Albo mikser, który zaraz stanie się wodospadem? Brzmi niesamowicie? Taka właśnie jest zabawa klockami Korbo!

Koła zębate potrafią ożywić wszystko, co stworzą nasze maluchy. Na tym jednak nie kończą się ich zalety! Wprawienie konstrukcji w ruch, to poza fantastyczną zabawą także niezwykle ważna lekcja. Dziecko, w praktyczny sposób, samoczynnie zaznajamia się z podstawowymi zasadami mechaniki oraz fizyki. Planowanie, analizowanie, a następnie przystąpienie do realizacji obmyślonego celu – kto wie, może na twoich oczach narodzi się przyszły inżynier? Co istotne, kół zębatych nie wystarczy po prostu połączyć. Jeżeli coś ma działać, musimy wiedzieć jak to zrobić. Łączenie ich w przemyślany sposób pobudza dziecko do logicznego myślenia, a także jak mało co uczy precyzji, koncentracji oraz cierpliwości. Nie wszystko udaje się od razu, czasem trzeba nieźle się natrudzić, ale właśnie dzięki temu nasza pociecha zmuszona zostaje do szukania nieszablonowych rozwiązań oraz radzenia sobie z trudnościami, na które natrafia. Nie można się poddawać – zrozumie to każdy maluch, gdy w końcu jego oczom ukaże się starannie obmyślona, efektowna konstrukcja, która nie będzie jedynie stała w miejscu, jak większość klocków do tej pory.