OPINIE SPECJALISTÓW O KORBO

„Jak sprawić, by zajęcia rewalidacyjne, ale także nielubiana przez uczniów matematyka stała się niezapomnianą, edukacyjną przygodą.”

Odpowiedzią na to pytanie mogą być odkryte przez nas klocki Korbo stwierdza:

Zyta Czechowska Nauczyciel roku 2019r. która na co dzień pracuje z dziećmi wymagającymi wyjątkowej uwagi i zaangażowania – niepełnosprawnymi intelektualnie w stopni  lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz z uczniami z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

„Klocki konstrukcyjne Korbo to zestawy elementów, wśród których znajdują się koła zębate umożliwiające wprawienie stworzonej zabawki w ruch. Bierzesz Korbo, kręcisz korbą i… działa albo nie. Jeśli nie – wracasz po nitce do kłębka, czyli szukasz przyczyny i naprawiasz swoją konstrukcję.
Dzięki nim dzieci nie rozwijają nie tylko logiczne myślenie, ćwiczą motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową, ale także mogą z ich pomocą kształtować przeróżne kompetencje. Ich atrakcyjność, kolorystyczna, różnorodność kształtów, złączek i możliwości wyzwala w uczniach motywację do nauki przez zabawę. Przygodę klockami zaczęliśmy od zapoznania się z kształtami i elementami zestawu. Uczniowie swobodnie konstruowali własne budowle, usprawniając przy tym zaburzone funkcje. Podczas ostatnich zajęć przeszliśmy już do zakodowanych wartości liczb układania sum, a przed nami zajęcia z sudoku i ciągami liczbowymi. Kreatywność, to słowo klucz, które powoduje, że zajęcia stają się nie tylko atrakcyjne dla ucznia, angażujące, ale przede wszystkim efektywne.”

„Klocki Korbo dały mi i moim uczniom niesamowitą możliwość konstruowania „maszyn”, które faktycznie się ruszają. Dzięki tym klockom to… co było tylko w wyobraźni nabrało realnych kształtów. Dzieci mają dar wymyślania rozwiązań na które my, dorośli byśmy nawet nie wpadli. Budowanie z klockami Korbo, to nowy wymiar konstruowania, zabawy i nauki w jednym. Korzystam z nich podczas zajęć edukacyjnych i w czasie terapii ręki. Klocki Korbo doskonale nadają się także do zajęć z elementami kodowania. „

Ewa Świątek, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, niepubliczna szkoła podstawowa Aurus

„Klocki Korbo to ogromne możliwości. Dla mnie bardzo ważna jest ich mobilność. Dzieci korzystając z nich podczas zajęć uczą się kodowania, planowania, współpracy. Wszystko to w atmosferze zabawy.”

Polecam. Jacek Suliga, Stowarzyszenie 2Piny Mobilna Akademia Programowania